אם אתם נמנים עם אותם אנשים שספורט הוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלהם, ולא משנה אם באופן מקצועי או כתחביב, חשוב מאוד שתצטיידו במדרסים. וכל כך למה? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מהם מדרסים?

מדרסים הם מדרכים מיוחדים המוכנסים אל תוך הנעל ומספקים תמיכה טובה יותר לכף הרגל, מזו שמספקות לה סוליות הנעליים הרגילות. עזרים אלה מומלצים לשימוש כאשר סובלים מבעיות אורטופדיות שונות, אולם גם כאשר מבצעים פעילויות ספורטיביות בקביעות.
למה מומלץ להשתמש במדרסים בעת ביצוע פעילות גופנית?
כאשר מבצעים פעילות גופנית, בעיקר כזו המשלבת קפיצות וריצה, העומס שמוטל על כפות הרגליים הוא הרבה יותר גבוה מאשר בעת ביצוע פעילות שגרתית כמו הליכה. למעשה, מערכת השרירים כולה חשופה להרבה יותר לחצים משום שמשקל הגוף מכפיל את עצמו פי 6-2 (תלוי במהירות) והעומס על כפות הרגליים עולה פי כמה, ויכול להגיע גם לכ-115 טון לקילומטר. לאור כל זאת, על מנת למנוע נזקים לשרירים שונים בגוף ובעיקר לאזורי הברכיים וכפות הרגליים, חשוב לעשות שימוש בעזרים אשר יבלמו את הזעזועים ויפחיתו את הלחץ. זהו בדיוק תפקידם של מדרסים.

כיצד מסייעים המדרסים?

מדרסים בכלל ומדרסי ספורט בפרט, מיוצרים מחומרים מיוחדים שמטרתם לבלום את הזעזועים שחווים כפות הרגליים והגוף כולו במהלך ביצוע הפעילות הגופנית. במכון אורטופדי מוכר ומוביל, מדרסים אלה מיוצרים בהתאמה אישית לצורת כף רגלו של הספורטאי, וכך מספקים לה את התיכה המרבית. בנוסף, לכל ענף ספורט יש מדרסים ייעודיים המתאימים לתנועות שמבצעים כשעוסקים בו, וכך, כשיש התאמה מושלמת שלהם גם לסוג ענף הספורט וגם לכף הרגל – מושגת התמיכה הטובה ביותר שמסייעת בשמירה על כפות הרגליים ועל מערכת השרירים כולה.
מדרסים אלה פועלים בשני מישורים:
הגנה מפני פציעות – מכיוון שהמדרסים מספקים תמיכה מלאה לכף הרגל, הם מגנים עליה מפני פציעות כגון עיקום הרגל ועוד.

ביצוע תנועות נכונות – המדרסים מונעים ביצוע של תנועות לא נכונות ומעודדים ביצוע של תנועות נכונות המתאימות לסוג הספורט שמבצעים, וכך מספקים הגנה מרבית ומשפרים מאוד את הביצועים.

היכן רוכשים מדרסי ספורט?

מדרסים לספורט כדאי מאוד לרכוש רק במכון אורטופדי מוכר, המייצר מדרסים ספורטיביים בהתאמה אישית למבנה הרגל ובהתאמה לסוג הספורט שמבצעים. רכישה כזאת תבטיח לכפות הרגליים ולגוף כולו את התמיכה ואת ההגנה המלאה שאפשר להשיג, ותאפשר לכם להמשיך להתעמל כשהסיכון לנזקים ולפגיעות קטן הרבה יותר.
לקבלת מידע נוסף אודות מדרסי ספורט מומלץ לפנות אל מכון אורטופדי מוכר. בהצלחה!