יום השוקולד הבינלאומי – חשיבות השוקולד לבריאות

Ems Clubתזונה0 Comments

שוקולד

קיימת תפיסה שלילית יחסית בנוגע לצריכת שוקולד. מלבד הערך הקלורי, מייחסים לו גם משקל בהתפתחות של אקנה, מיגרנות ולעיתים אף סוגיות נוספות. האמת היא שמלבד טעמו הנפלא והאהוב, הוא כולל יתרונות בריאותיים רבים, וצריכה מתונה של הפרי של צמח הקקאו כנראה שתועיל לכם רבות.

זמינות החמצן באימון

נמצא במחקר שלאחר אכילת שוקולד מריר, הגוף יכול לתפקד טוב יותר בעת אימון כושר גופני, וזאת הודות לזמינות גבוהה יותר של חמצן. הגוף נזקק בנוסף לפחות חמצן והאימון מניב תוצאות מוצלחות יותר. ההשערה היא שהדבר נובע מכך ששוקולד מכיל פלבונואיד בשם אפיקטצ'ין, שמגדיל את שיעור תחמוצות החנקן בגוף.

זרימת הדם ולחץ הדם

תחמוצות חנקן עשויות לעזור לגוף בדרכים נוספות – הן יכולות למשל להרפות את העורקים, ובעקבות לשפר את זרימת הדם – ולהוריד את לחץ הדם.

כולסטרול טוב וכולסטרול רע

אנשים שסובלים מכולסטרול LDL גבוה, או לחילופין מכולסטרול HDL נמוך, כדאי שיצרכו שוקולד מעת לעת. בראש ובראשונה, הוא עוזר להוריד את רמת הכולסטרול הרע – ולהעלות את רמת הכולסטרול הטוב. בנוסף, השוקולד כולל מגוון של נוגדי חמצון עצמתיים, ובכך יכול גם למנוע חמצון של כולסטרול LDL, מצב אשר עשוי להוביל לנזק לרקמות שונות בגוף.

תנגודת אינסולין

השוקולד עוזר לגוף לספוג אינסולין בצורה יעילה יותר, ובכך יכול למנוע מצב שלילי במיוחד שנקרא "תנגודת אינסולין", שהוא אחד מהגורמים העיקריים להיווצרות של סוכרת ומחלות לב.

מחלות לב

בשקלול של הורדת לחץ הדם, מניעת חמצון כולסטרול LDL והורדת הרמה שלו בדם, והיכולת להעלות את רגישות הגוף לאינסולין ולמנוע תנגודת אינסולין – לא מפתיע אפוא ששוקולד עוזר רבות למניעת מחלות לב, והוא בהחלט מומלץ לאנשים שסובלים ממחלות אלו.

תפקוד קוגניטיבי

נמצא במחקר ששוקולד עוזר לשפר את זרימת הדם למוח. כך הוא מקדם את הפעילות הקוגניטיבית בקרב אנשים מבוגרים שמתמודדים עם סוגיות מנטאליות ומשפר את שטף הדיבור שלהם. יתרה מכך, הממריצים הקיימים בשוקולד, הלא הם קפאין ותאוברומין, מעוררים ותורמים לתפקוד הכללי של הגוף בטווח הקצר, לרבות לתפקוד הקוגניטיבי.

שוקולד + כושר

צריכת שוקולד ושמירה על תזונה מאוזנת, בריאה ומלאה במיקרונוטריינטים, עוזרות ומועילות לגוף ולנפש. אם מוסיפים לכך גם אימונים גופניים – מקבלים את כל החבילה. רשת EMS club מזמינה אתכם להתחיל להתאמן בשיטת אימון מתקדמת בליווי מאמן כושר אישי. צרו איתנו קשר *2338 על מנת לקבוע אימון ראשון.

לרשת צוות של מאמני כושר אישיים בבאר שבע ובעוד ערים נוספות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *