ספירת קלוריות ושמירה על המשקל

EMS clubEMS, בריאות, תזונה2 Comments

ספירת קלוריות

כולנו רוצים לחיות את החלום: לאכול כמה שנרצה ולשמור על גוף הורס (ובריא). לצערנו, החלום רחוק מלהיות פרקטי ולכן, בנוסף לאורח חיים ספורטיבי וכושר גופני, עלינו גם לשמור על תזונה נכונה. אחת הדרכים לעשות זאת, אשר מועילה גם לירידה במשקל, היא ספירת קלוריות.

מה זה בכלל קלוריה?

כולנו שומעים את המילה הזו כל כך הרבה פעמים, אך רובנו לא מבינים בכלל מה זה "קלוריה". נתחיל בהבנה בסיסית של חוק פיזיקלי בסיסי הנקרא "חוק שימור האנרגיה". לפי חוק זה, אנרגיה מכל סוג אינה יכולה להיעלם ואינה יכולה להיווצר יש-מאין, אלא יכולה להפוך לסוג אחר של אנרגיה או מסה (ולהיפך). גוף האדם זקוק לאנרגיה על מנת לבצע את כל המשימות היום-יומיות וגם משימות "רקע" כמו עיכול, הזרמת הדם וכו'. האנרגיה שאנו "מבזבזים" על משימות אלו, חייבת להגיע ממקור כלשהו, שהוא המזון. הגדרת הקלוריה, היא האנרגיה הדרושה להעלאת גרם אחד של מים, מטמפרטורה של 14.5 מעלות צלזיוס ל-15.5 מעלות צלזיוס, בלחץ של אטמוספרה אחת. נשמע מפוצץ, אבל במילים פשוטות – זוהי פשוט יחידת מידה לאנרגיה, כמו שמטר הוא יחידת מידה לאורך. כך, למשל, בתפוח אחד ישנה אנרגיה (במילים אחרות: מספר קלוריות) מספיקה להרתחה (העלאת הטמפרטורה ל-100 מעלות צלזיוס) של ליטר מים!

אז מהי ספירת קלוריות? ואיך היא קשורה לירידה במשקל?

אם כך, ניתן לקבוע שהגוף זקוק למזון ממנו תופק אנרגיה התלויה בכמות הקלוריות שבו. במהלך היום, ישתמש הגוף בכמות האנרגיה לה הוא זקוק לביצוע המשימות אותן הוא צריך לבצע. האנרגיה אשר מצטברת בגוף ובה הוא אינו משתמש, נאגרת ברקמות השומן ומשמשת כ"מצבור" אנרגיה, למקרה בו הגוף לא יקבל את האנרגיה לה הוא זקוק ממזון. כלומר, ככל שנאכל יותר ממה שאנחנו צריכים, כך נאגור יותר שומן בגוף, ממנו נוכל להיפטר רק אם נשתמש באנרגיה האצורה בו, על ידי עשיית כושר למשל.

ומה זה מאזן?

אנו חותרים אחר מאזן שלילי. אולי זה נשמע רע, אבל זה למעשה לטובתנו. אם מאזן הקלוריות שלנו יהיה חיובי (קרי, הכנסנו לגוף יותר אנרגיה ממה שאנחנו צריכים לשימוש) אנו נעלה במשקל. לפי עיקרון זה, אם נהיה במאזן קלוריות שלילי, כלומר נשתמש ביותר אנרגיה (האצורה בשומן) ממה שנכניס לגוף, אנו צפויים לרדת במשקל. ישנן שיטות חישוב שונות למאזן הקלוריות הרצוי לכל אדם. הפרמטרים בכל שיטה תלויים בגיל, משקל נוכחי, כמות רצויה לירידה במשקל וכו' ולכן מומלץ להתייעץ עם תזונאי/ת על מנת לקבל את ההנחיות המתאימות לכם.

ומה עם פעילות גופנית?

כדי להכנס למאזן שלילי, אנחנו לא רק צריכים לאכול פחות קלוריות ממה שאנחנו מוציאים, אלא גם לנסות ולהוציא יותר קלוריות, קרי אנרגיה. הדרך הפשוטה לעשות זאת היא כמובן דרך פעילות גופנית. ככל שנתאמן יותר, נוציא יותר אנרגיה וכך יהיה לנו קל יותר לרדת במשקל. דרך טובה לשלב פעילות גופנית אל תוך שגרת היום, גם אם אין לכם הרבה זמן ופנאי, היא בחירה באימון EMS – אימון שלוקח רק 20 דקות מדי שבוע אך האינטנסיביות שלו מאפשרת שריפת קלוריות מהירה ויעילה!

אם אתם מחפשים משהו קצת יותר רציני ורוצים להתמסר לחיטוב הבטן והגוף בכלל,

תוכלו לבחור באימון EMS, אימון אינטנסיבי שמראה תוצאות במהירות! רק 20 דקות בשבוע, והגוף שלכם מתחטב ומתעצב לפי רצונכם!

2 תגובות על “ספירת קלוריות ושמירה על המשקל”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *