לובשים ווסט מיוחד "היושב" על מרבית שרירי הגוף הרצויים (ידיים, רגליים, בטן, חזה, גב תחתון ועליון, ישבן ועוד…) ומחובר למכשיר EMS. ביצוע סטים של תרגילי התעמלות פשוטים וקלים ע"י ליווי מאמן כושר אישי וצמוד. למעשה, אימון גוף מלא בו זמנית ע"י גירוי שרירים חיצוני בעזרת מכשיר EMS.
לא, אימון EMS מחקה את העיקרון הטבעי של התכווצות השרירים, שהוא תוצאה של אינטרקציה בין המוח, מערכת העצבים המרכזית ורקמת השריר.

מכשיר Miha bodytec משתמש בגירוי בתדר נמוך כדי להפעיל התכווצויות שרירים אינטנסיביות והמאמן האישי שלך יבטיח שרמות האימון המתאימות לך הן גם אופטימליות עבורך.

בהשוואה לאימוני כוח אחרים, אימון EMS ידוע בהיותו עדין במיוחד על מפרקים.

עם זאת, במצבים רפואיים מסוימים אימון EMS אינו מומלץ. בין היתר, במצבים הבאים:

  1. הריון
  2. קוצב לב או שתלים חשמליים אחרים
  3. מחלה חריפה, כגון חום, זיהומים נגיפיים או תהליכים דלקתיים חריפים

הסכמה רפואית עשויה להיות נחוצה במצבים פיזיים מסויימים וצריך לדון עם המאמן האישי על הנושא לפני תחילתו של כל אימון.

לא. אימון EMS עם מכשיר Miha bodytec עבר אישור רפואי קפדני ונחקר בצורה נרחבת במהלך העשורים האחרונים. לא רק שלא היו דיווחים על השפעות לוואי שליליות, אלא שזה אפילו מומלץ מאוד על פני טיפולי שיקום אחרים.
מחקרים רבים שנערכו ע"י אוניברסיטאות לרפואת ספורט בגרמניה מדברים רבות על יעילות ואפקטיביות של אימון EMS אפילו עבור אנשים מבוגרים ולא מאומנים וברמת כושר ירודה.

אימון של 20 דקות בשבוע יספיק בכדי להרגיש שיפור ביכולות הגופניות ותוצאות מוחשיות בזמן קצר.

שיפור ביציבות, כוח, בעיות גב, מטבוליזם, טיפול בכאב ועוד…

כאמור, האימון מתבצע בו זמנית על מרבית שרירי הגוף בהשוואה לאימון קונבנציונלי אשר מפעילים פעם אחר פעם שריר כזה או אחר. באימון זה, יותר מ- 90% מסיבי השריר בגוף מתכווצים בו זמנית, דבר המשפר את התיאום התוך והבין שרירי ולכן אימון זה הרבה יותר אינטנסיבי מאשר אימון קונבנציונלי למשל – הרמת משקולות.

אפקט האימון עד 18 פעמים יותר מאשר אימון רגיל !

על מנת להשיג את התוצאות האפקטיביות ביותר להסתגלות השרירים והתפקוד הפיזי, הגוף צריך זמן לנוח ולהתאושש.

מחקרים מראים שתקופות ההתאוששות וההסתגלות אחרי אימון EMS על כל הגוף עם מכשיר Miha bodytec הן באופן משמעותי ארוכות יותר לעומת אימוני משקולות או אימוני התנגדות בחדר כושר.

אל תטעו לחשוב שאימונים תכופים יותר יעזרו להשיג תוצאות טובות יותר, אימון EMS הוא אימון מאוד אינטנסיבי ויעיל וכל מה שצריך על מנת להשיג תוצאות מרשימות הוא אימון אחד פעם בשבוע.

כל אדם בריא יכול לבצע אימון EMS למעט:

בעלי קוצבי לב, נשים בהריון, אפילפסיה, חולי סרטן, סכרת(אינסולין), בקע בדופן הבטן או במפשעה וכו'. ישנם נהלים מסודרים ולפני כל אימון מתבצע תשאול ובראיון אישי עוברים על הגבלות רפואיות.

לא במתכונת ובתצורה הנוכחית של EMS club.

אפשר למצוא טיפולי EMS בתחום רפואת הספורט, פיזיותרפיסטים ומכוני פיזיותרפיה.

טיפול זה מוכר מהעבר בתחום הרפואה ובעל תוצאות ויעילות גבוהה.

במהלך העשורים האחרונים, כמות גדולה של מחקרים הוכיחה ואימתה באופן מדעי את היעילות של אימוני EMS. להלן חלק מהתחומים בהם הוכחה יעילותו של אימון EMS:

  • כוח מרבי- שיפור יכולת השריר
  • כוח סיבולת
  • היפרטרופיה (גדילת שריר)
  • מהירות, זמן תגובה וגמישות
  • שיפור ההרגשה הכללית של הגוף
  • איזון שרירים (עוזר בין היתר בהפחתה של כאבי גב)
כל מאמן אישי ב- EMS club נבחר בקפידה.

המאמנים שלנו הם מאמנים אישיים מוסמכים ומנוסים מאוד, יש לנו מאמנים עם ידע מקצועי רחב והכשרות בתחומי כושר, בריאות ותזונה והם עוברים הכשרה אינטנסיבית של החברה הגרמנית Miha bodytec (יצרנית מכשירי אימון EMS).

בנוסף, לחברת EMS club יש אקדמיה להכשרת מאמנים, בה כל המאמנים ממשיכים ומקבלים הדרכות נוספות (בסיסיות ומתקדמות) המבוססות על מידע מדעי בתחום הספורט.

הנסיון והידע בקבוצת המאמנים הארצית שלנו אינו מצומצם רק לאימוני EMS, המאמנים האישיים שלנו בעלי ידע ורקע מקצועי עשיר בתחומי כושר, בריאות ותזונה ויוכלו לתת עצה טובה לכל שאלה הקשורה לתחומים הללו.

אימון EMS עם מכשיר Miha bodytec הוא אימון גוף מלא, כלומר, הוא אינו רק ממוקד על קבוצת שרירים ספציפית אחת. האימון תמיד יתבצע תחת הדרכתו של מאמן אישי שיכול להפעיל כל שריר בהתאם למטרות ולצרכים שלך. עוד הבדל מהותי הוא שמכשיר  bodytec Miha מסוגל לעורר את שרירי אגוניסט ואנטגוניסט בו-זמנית. זה אומר שאתה יכול להפעיל קבוצות שרירים מרובות באותו הזמן. רקמת שריר עמוקה יותר, אשר לעתים קרובות אינה בשימוש בשל הדומיננטיות של שרירים גדולים יותר, מופעלת גם בדרגה גבוהה יותר בהשוואה למכשיר EMS קונבנציונלי או אימון משקולות בחדר כושר.

מנקודת מבט טכנית, מכשיר אימון EMS קונבנציונאלי פועל לעתים קרובות באמצעות מצב דחף חד קוטבי ולעומת זאת, מכשיר Miha bodytec פועל באמצעות דחף דו קוטבי, המאפשר לכל השריר להתכווץ, צורה זו של אימון כל גוף, בשילוב עם התרגילים הנבחרים שלנו ומאמן אישי, מובילה לתוצאות אימון יעילות ומהירות יותר.

לתיאום אימון היכרות לחץ כאן!