תעצרו לנשום – תרגילי נשימה שכדאי לאמץ בשגרת היום הלחוצה שלנו

EMS clubEMS, בריאות0 Comments

תרגילי נשימה

מצחיק לחשוב שצריך לדבר על הנשימה שלנו לפעמים. פעולת הנשימה היא כל כך אוטומטית עבורנו, אנו מבצעים אותה עשרות פעמים בדקה מבלי לעצור ולחשוב עליה אפילו לרגע. אבל, תאמינו או לא, זו בדיוק הבעיה. משום שאנחנו לא עוצרים לחשוב על פעולת הנשימה, אנו לא מבינים את הכוח שלה, לטובה ואף לרעה. נשימה איכותית ונכונה יכולה להעצים אותנו, להרגיע חרדה ולהקל על מתח, לעזור לנו לישון טוב יותר ועוד, בעוד שנשימה לא איכותית יכולה לפגום בריכוז ובערנות שלנו, לגרם לנו לסבול מחולשה ואפילו לדרדר את המערכת החיסונית שלנו! רוצים לשנות את המצב? הנה כמה תרגילי נשימה שיסייעו לכם להיות מודעים לנשימה שלכם ויקלו על מצבים שונים במהלך היום. אז קחו אוויר…

תרגילי נשימה להרגעת מתח ולחץ

במהלך היום אנו מוצאים את עצמנו במצבי לחץ כמעט באופן קבוע. הבוס בעבודה לא מרוצה, אנחנו מאחרים לאסוף את הילד מהגן, בני הזוג שלנו חולים, יש הוצאה כספית גדולה פתאומית שעלינו לבצע ועוד. סטרס כבר ידוע כמחלה של העולם המודרני, אבל ישנן דרכים מועילות להתמודד עם המתח במהלך היום, כאשר הראשית ביניהם היא כמובן – לנשום נכון יותר. כדי להרגיע באופן מיידי מתח או לחץ, עליכם לשבת בישיבה רפויה ונוחה, לשחרר את הכתפיים ולסגור את הפה לחריץ קטן דרכו יעבור האוויר. בעת הישיבה, כסו את האוזניים בעזרת האגודלים ובשאר אצבעות היד השתמשו כדי לכסות את העיניים. קחו נשימה דרך חריץ הפה, ואז הוציאו את האוויר לאט, תוך כדי שאתם משמיעים צליל זמזום ארוך, בנשימה חלקה. חזרו על כך מספר פעמים עד שתרגישו רגועים יותר.

תרגיל נשימה שיעזור לכם להרדם

מכירים את התחושה הזו שאתם שוכבים במיטה, הראש רץ, אתם מתגלגלים בכל רחבי המיטה, מתים מעייפות אבל פשוט לא מצליחים לפול אל תוך השינה? כנראה שכולנו חווינו את הסיטואציה הזאת, וכמובן שהיא תמיד תתרחש דווקא בימים בהם אנו צריכים לישון טוב כי יש לנו יום ארוך למחרת, אירוע חשוב, או שאנחנו צריכים לקום מוקדם במיוחד לקראת משהו. בפעם הבאה שאתם במצב כזה, נסו את התרגיל הבא שנקרא 4-7-8. בתרגיל זה אתם שוכבים על הגב במיטה, בתנוחה נוחה. בעת השכיבה, הצמידו את הלשון שלכם לחיך העליון, צמודה לשיניים העליונות והשאירו אותה שם עד סוף התרגיל. רוקנו את הבטן והחזה מכל האוויר ואז קחו שאיפה, דרך האף, תוך כדי שאתם סופרים 4 שניות. לאחר השאיפה, החזיקו את האוויר בפנים לספירה של 7 שניות, ואז תשחררו אותו לאט דרך הפה, בספירה של 8 שניות. כל כמה דקות בצעו 3 נשיפות כאלה, עד שתרגישו שאתם נרגעים ומתחילים להרדם.

תרגיל נשימה להתמודד עם בחילות

נשימה יכולה לעזור מאד גם במצבים של כאבים פיזיים ותחלואים, ובמיוחד כאשר אתם סובלים מבחילה. את התרגיל הזה ניתן לבצע בישיבה, עמידה או שכיבה. עצמו עיניים ודמיינו שאתם יחפים במעלה גרם מדרגות אבן קרירות. שאפו אוויר למשך 4 שניות, תוך כדי שאתם מדמיינים שאתם נוטעים את כפות הרגליים על המדרגות הקרירות. הוציאו את האוויר דרך שפתיים מכווצות למשך 9-10 שניות, ודמיינו שאתם יורדים מדרגה אחת למטה. חזרו על התרגיל מספר פעמים עד שהבחילה תעלם.

תרגיל נשימה להתמודדות עם פחדים וחרדות

כאשר אתם מוצאים את עצמכם במצב של פחד, פוביה או חרדה, נסו למצוא מקום שקט ושבו זקוף. בעת הישיבה התמקדו באזור בגוף הנקרא "מקלעת השמש", אותה נקודה הממוקמת בדיוק 2 אצבעות מעל הטבור. בעת הישיבה נשמו נשימה ארוכה מהאף כאשר אתם נושמים אל תוך מקלעת השמש, מנסים כאילו לנפח את האזור הזה באוויר שאתם מכניסים. בנשיפה תוציאו את כל האוויר שהכנסתם, שוב מהאף, אך בתנועה ארוכה ואיטית, עד שהצלחתם להוציא את כל האוויר מהבטן. ממשיכים בשאיפה ונשיפה איטית מהאף, בהתמקדות במקלעת השמש, עד שאתם מרגישים שהפחד נרגע לאט לאט.

שמרו על אורך חיים בריא ומלא בפעילות ספורטיבית. בעזרת טכנולוגיית האימון המתקדמת של EMS אתם יכולים להיכנס לכושר בלי לשנות את אורך החיים בצורה קיצונית.
אימון זה מאפשר לכם לחזק את השרירים ללא סכנה לפגיעה או נזק,

ב-20 דקות שבועיות בלבד!  >>לחצו כאן לתיאום אימון היכרות<<

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *