5 דברים שלא ידעתם על מצה

Ems Clubכושר0 Comments

מצה

רגע לפני חג הפסח, כתבנו לכם כמה דברים שאולי לא ידעתם על מצות. חשוב להכיר את המאכלים שאנו צורכים וכך לחיות חיים בריאים, שכלתניים ומאוזנים יותר. קריאה נעימה וחג שמח!

  1. מצה מלאכת יד 

כולנו מכירים את המצה המרובעת שמגיעה מהמפעל, אך קיימות מצות שהן מלאכת יד. לרוב מדובר במצות עגולות. המחמירים במצוות אכילת המצה בליל הסדר ואיסור אכילת החמץ במהלך החג עשויים לאכול את המצה העגולה שהוכנה ביד ולהימנע מהמצות שמכינים בעזרת מכונות.

  1. מאכלים מבוססי מצה

כמובן שאת המצה לא תמיד אוכלים רק כפי שהיא בילט-אין. את כדורי הקניידלעך המסורתיים מכינים מקמח מצה. בנוסף, אנשים רבים אוהבים לטבול שברי מצה בביצים ולטגן במחבת. התוצאה הסופית היא של מצה מטוגנת ולמעשה מין הכלאה בין חביתה לבין מצה. אפשרות נוספת היא למרוח אותה בגבינה, שוקולד או ממרח אחר. מי שלא אוהבים לאכול מצה כמו שהיא, אך כן רוצים לחוות את חג הפסח באופן מלא, בהחלט יכולים לשלב אותה במאכלים כראות עיניהם.

  1. ערך תזונתי של מצה

קשה להתעלם מהמשמעות הקלורית של אכילת מצה. מצה אחת רגילה שווה כ-160 קלוריות – כ-2 פרוסות לחם ממוצעות. מדובר במאכל עמוס בפחמימות, עם כמות סבירה של חלבון ומעט שומן. ניתן למצוא במצות גם מינרלים כגון סידן ואשלגן וגם קורטוב ברזל. מומלץ בחום שלא להגזים באכילת מצות, אלא לשמור על צריכה מינימאלית למען המסורת ורוח החג. אמנם הבצק של בני ישראל לא תפח, אבל זה לא אומר שאתם כן צריכים לתפוח.

  1. סוגי מצות

כיום ניתן למצוא גם מצות קלות בעלות ערך קלורי מופחת, מצות מקמח מלא ומצות ללא גלוטן שעשויות משיבולת שועל. באופן כללי מצה ניתן להכין מדגן אחד או ממספר דגנים שונים, ומצות רגילות מוכנות, איך לא – מחיטה.

  1. סיכוי מוגבר לעצירות

במצה יש פחות מים מאשר בלחם, ולכן הדוגלים באכילתה עשויים לסבול מעצירות או מבטן נפוחה. זאת סיבה טובה נוספת לאכול רק מעט מצות. בכל אופן מומלץ לקנח אכילת מצה בכוס מים שתעזור לעיכול התקין שלה ותפחית את הסיכוי לסבול מעצירות.

לפני אכילת המצות, בין אכילת המצות ולאחר אכילת המצות, כדאי להצר היקפים ולחטב את הגוף באחד מהסניפים של רשת EMS club. התקשרו כעת למספר *2338 על מנת לקבוע אימון מתקדם ויעיל בליווי של מאמן כושר אישי בשיטת EMS club.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *