5 סגולות של אבטיח

Ems Clubתזונה0 Comments

אבטיח

 האבטיח הוא פרי עתיר נוזלים ודל קלוריות שכדאי לאכול כקינוח או בתור נשנוש קליל וטעים בין הארוחות. הוא עוזר לנו בין היתר לשמור על מאזן הנוזלים בגוף, מנקה רעלים, תורם לבריאות העור והשיער, מסייע לתפקוד השרירים ומפחית כאבי שרירים ועוזר לניקוי ותפקוד הכליות. 

 איזון הנוזלים בגוף

האבטיח עשוי מ-92% של מים, ובכך עוזר לנו לשמור על מאזן הנוזלים בגוף. הוא כולל גם ריכוז גבוה של אשלגן, שגם לו תפקיד משמעותי בשמירה על נוזלים. בנוסף לכך, המים והסיבים התזונתיים שבאבטיח עוזרים לנו להרגיש שבעים ולהימנע מאכילת יתר, ובכך יכולים לעזור לנו הן להרזות והן להימנע מהשמנה.

 ניקוי רעלים

ידוע שדלקתיות בגוף מובילה למחלות רבות. באבטיח ניתן למצוא ריכוז טוב של הקרוטנואיד ליקופן ו-ויטמין C שמשמשים כנוגדי חימצון ועוזרים לגוף להילחם בדלקתיות, חמצון ורדיקלים חופשיים.

 תרומה לשרירים

האבטיח כולל חומצת אמינו העונה לשם ציטרולין, שנמצאה כעשויה להפחית כאבי שרירים. בכך יכולה אכילת אבטיח או שתיית מיץ אבטיח לאחר אימון לתרום להתאוששות השרירים. גם האשלגן שבאבטיח משחק תפקיד חשוב בתפקודם התקין של השרירים.

 בריאות השיער והעור

ויטמין C ו-ויטמין A שמצויים באבטיח תורמים לבריאות ולמראה העור והשיער. ויטמין C מסייע לגוף ליצור חלבון בשם קולגן אשר מסייע לגמישות העור וחוזק השיער. ויטמין A יוצר ומשקם תאי עור, ובלעדיו העור שלנו נראה ומרגיש יבש למדי. בנוסף, הקרוטנואידים ליקופן ובטא-קרוטן שמרוכזים באבטיח מגנים מפני נזקי קרינת השמש ומעכבים תהליכי הזדקנות.

 ניקוי הכליות והגוף

זיהום האוויר וחלק מהמאכלים שאנו אוכלים חושפים אותנו למגוון של רעלים. הכליות שלנו עובדות בחריצות על מנת לנקות את הגוף מאותם רעלים. הסידן והאשלגן שבאבטיח עוזרים לכליות בתהליכי הניקוי של הגוף, מקלים על המאמץ שלהן, מנקים אותן ומגנים עליהן מפני דלקות.

 אימוני כושר אישיים ברשת EMS club יעזרו לכם להוריד במשקל, להצר היקפים ולבנות שריר, ונשמח לעזור לכם גם בייעוץ תזונתי שישולב בשגרת האימונים. צרו קשר כעת 2338* בשביל לקבוע אימון ראשון עם מאמן כושר אישי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *