5 סגולות של שקדים

Ems Clubתזונה0 Comments

שקדים

חופן שקדים ביום יעניק לכם מגוון של סגולות בריאותיות. הם מכילים רכיבים חיוניים רבים שמשפרים את תפקודן של חלק ממערכות הגוף ומונעים השמנה ומספר מחלות. אם אתם מצויים בתהליך של בניית שריר, שדרוג המראה החיצוני ושיפור התחושה הפנימית, בהחלט כדאי לשלב שקדים בתזונה שלכם. כיצד הם יכולים לעזור?

  1. הורדת הכולסטרול הרע

מחקרים הראו שצריכה מתונה של שקדים מסייעת להורדת רמות הכולסטרול הרע בגוף, הלא הוא ה-LDL. בכך הם מקטינים באופן עקיף את הסיכויים לחלות במחלת לב.

  1. וויסות רמת הסוכר בגוף

כאשר משלבים שקדים בארוחה, הם עוזרים לווסת את רמות הסוכר בזמן ולאחר הארוחה, ועוזרים באופן כללי לשמור על רמה יציבה של סוכר בדם. עליות וירידות חדות ברמת הסוכר אינן בריאות ומשפיעות על התיאבון שלנו ועל מצב הרוח שלנו וכן עשויות לגרום לבעיות בריאותיות, כולל השמנה, תנגודת אינסולין וסוכרת.

  1. תורמים לתפקוד המוח

השקדים מכילים רכיבים אשר משפיעים לטובה על הפעילות הנוירולוגית שלנו, משפרים את הזיכרון ועוזרים למנוע ירידה בתפקוד הקוגניטיבי שעשויה להתרחש עם השנים, לרבות פיתוח מחלות כגון אלצהיימר ודמנטיה. זאת ניתן לזקוף לזכות ויטמין B2, התרכובת קרניטין ונוגדי חימצון שמצויים בה.

  1. משפרים את בריאות ומראה העור

השקדים ידועים כאחד המקורות הטובים ביותר לוויטמין E ולנוגדי חימצון אשר מזינים את העור ומפחיתים את סימני ההזדקנות השונים. השומנים הבריאים שהם מכילים מונעים מהעור להתייבש ועוזרים לגוף להחלים מפצעים. מחקרים הראו שמגוון המיקרו-נוטריינטים הטובים שבשקדים עוזר להילחם ולמנוע גם את סרטן העור, שעשוי להתפתח מזיהום סביבתי, חשיפה לקרני אולטרה סגול או בעקבות היצמדות לדיאטה בלתי מאוזנת.

  1. שמירה על המשקל

אמנם השקדים מכילים כמות גדולה יחסית של קלוריות, אך השומנים הטובים והסיבים התזונתיים שהם מכילים עוזרים לנו להרגיש שבעים ומסופקים מהמזון שאנו צורכים, וכך מפחיתים את הסיכוי לאכול יתר על המידה. גם עצם השמירה על רמות יציבות של סוכר עוזרת לשמירה על המשקל ומונעת בולמוסים פתאומיים, התעוררות של חשקים ושינויים קיצוניים ברמת השובע. בנוסף לכך, השקדים מסייעים גם לתהליכי חילוף החומרים בגוף.

שילוב בין תזונה נכונה וחכמה ואימון כושר אישי פעם בשבוע יעשה לגוף שלכם פלאים. צרו איתנו קשר כעת *2338 על מנת לקבוע אימון עם מאמן כושר אישי בתל אביב ובאינספור סניפים של EMS club הפזורים ברחבי הארץ.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *