5 תרגילים ליציבה נכונה

EMS clubבריאות, כושר0 Comments

ems club

זוכרים איך בגן הגננת הייתה שרה לנו "נראה, נראה, נראה, מי יושב יפה?" ואנחנו שכל כך רצינו לרצות אותה ולזכות במדבקת כוכב, היינו מזדקפים מידית, מייצבים את הגב, משלבים את הזרועות ומחייכים לה חיוך ממיס? אז מסתבר שחבל שאין לנו גננת שמלווה אותנו ביומיום, כי "לשבת יפה" זה הרבה יותר מלזכות במדבקה.

יציבה נכונה אחראית להרבה יותר ממה שאנחנו חושבים. נכון, בבסיס היא גורמת לנו להראות בטוחים וזקופים יותר, וזה תמיד מושך, אבל אם נרד קצת יותר לעומק נבין שכאבי גב, צוואר תפוס, כאב ראש, ואפילו חוסר ריכוז בעבודה נובעים מיציבה לקויה ומישיבה ממושכת בצורה לא נכונה על הכיסא. נכון שזה ממש כיף שיש את מי להאשים בחוסר ההספק שלנו בעבודה השבוע?

אז מה עושים עם כל הצרות, הכאבים וחוסר הריכוז הזה? אל תיבהלו. זה הרבה פחות מורכב ממה שאתם חושבים ובעזרת כמה תרגילים פשוטים (מניסיון, אנחנו מבטיחים!) אתם תלמדו יציבה נכונה, הפחתה או העלמה של הכאבים ותחושת כללית טובה יותר. יותר שווה מציון לשבח בגן? לא בטוח.

תרגיל ראשון- לומדים איך לעמוד

גם הכותרת של התרגיל נשמעת קצת כמו בשיעור בגן חובה, אבל תאמינו או לא, רוב האנשים לא יודעים איך לעמוד בצורה נכונה. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להרים את הכתפיים, בצורה ישרה, אל גובה האוזניים, כאילו אתם מנסים לגעת איתן בתנוכים, לאחר מכן שמטו אותן ישירות מטה. פעולה זו מיישרת את הראש שלכם ומכריחה את הכתפיים להתיישר בהתאם. זכרו לבצע את התרגיל בכל עמידה ממושכת.

תרגיל שני – כפיפות בטן למתחילים

שכבו על הרצפה, כאשר הברכיים מכופפות, כפות הרגליים צמודות ישר על הקרקע, והגב התחתון נצמד לרצפה ככל האפשר. תמכו בראש בעזרת הידיים. הרימו את הראש והכתפיים, כאילו אתם מנסים לבצע כפיפת בטן, אבל אל תתאמצו להתכופף, אלא השאירו את הראש והכתפיים מורמים למשך מספר שניות ואז הורידו את הראש בעדינות מטה. חזרו 5 או 10 פעמים, לפי היכולת.

תרגיל שלישי – מחזקים את הגב

השענו על שולחן באמצעות יד אחת, כאשר אתם מוטים מטה והיד מחזיקה את משקלכם, וביד השנייה החזיקו משקולת כלשהי (גם בקבוק שתיה מלא זה מצוין) וכופפו את היד המחזיקה את המשקולת, כאשר מרפק היד מנסה להימתח למעלה ככל האפשר. החזירו את היד למצב מתוח. חזרו 10-20 פעמים, לפי היכולת, תוך כדי החלפת ידיים.

תרגיל רביעי – קפיץ קפיץ קפוץ

גם כאן נעשה חזרה קטנה לילדות, נצעד אל חנות לציוד ספורט ונרכוש לנו את הפלא הנקרא "כדור פיזיו". כדור זה הוא קפיצי ונעים, וכאשר אנו יושבים עליו, במקום על כיסא, הוא מחזק לנו את הגב ואת שרירי הליבה. בכל שעתיים בעבודה נעשה הפסקה, נשב על כדור הפיזיו למשך רבע שעה ונתחזק.

תרגיל חמישי – משנים את השגרה

זהו לא באמת תרגיל אלא שינוי באורח חיים שיכול לעזור לכם מאד. הכניסו אל השגרה קבועה שלכם גם פעילות גופנית קבועה. זה יכול להיות יוגה, פילאטיס, הליכות בטיילת, סיבובים קבועים עם הכלבה, תרגילי כושר, תרגילי חיזוק, אימוני כושר או כל דבר אחר שהוא לא ישיבה-עבודה-אכילה-שינה, שגרה ממכרת אך לחלוטין לא בריאה.

תרגילים אלו, אם נקפיד עליהם, יוכיחו את עצמם במהירות, אפילו תוך כמה ימים, ואנו נרגיש רעננים, פעילים ומחוזקים. יחד עם זאת, אם אנו מרגישים כאב מתמיד שלא פוסק, לא להסתמך על התרגילים בלבד ולגשת לבדיקה אצל אורתופד או כירופרקט שיאתרו את הבעיה ויסייעו לנו לפתור אותה.

גם אימוני EMS יכולים לסייע לנו מאד בשיפור היציבה ובחיזוק הליבה, במקומות בהם אימוני כושר רגילים מתקשים.

לחצו כאן לתאום אימון היכרות, ותגלו איך שיטת EMS יכולה להועיל גם לכם!
לרשת EMS club צוות מאמני כושר איישים בסניף חיפה ובעוד סניפים ברחבי הארץ.

 

אהבתם? יאללה שתפו...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *