10 המכות של אי שמירה על כושר

Ems Clubבריאות0 Comments

מצרים

אנחנו חיים בעידן בו קל מאוד להישאר פאסיביים ולא לשמור על כושר גופני. אי שמירה על כושר גופני עשויה להוביל ומובילה בפועל למספר רב של בעיות שונות, הן מבחינת המראה הגופני, המצב הרגשי והנפשי והבריאות הפיסית שלנו בכלל.

  1. ירידה במסת השריר

המכה הראשונה היא הברורה ביותר – כאשר אנו מפסיקים להתאמן, מסת השריר אט-אט נעלמת. במקביל, אחוז השומן בגוף עולה וההשמנה בדרך. גם בעיות של ניוון שרירים עלולות להתעורר בעקבות כך, ובפרט ככל שאנו מזדקנים.

  1. ירידה בקצב חילוף החומרים

כושר גופני מעלה את קצב חילוף החומרים בזמן האימון וגם במנוחה. ירידה בכושר מובילה לכך שנפסיק ליהנות מיתרון זה. בנוסף, היא גם מובילה לירידה במסת השריר, שמובילה בתורה לירידה נוספת בקצב חילוף החומרים. ככל שאנו מתבגרים, קצב חילוף החומרים של הגוף יורד בצורה טבעית. חשוב לשמור על כושר בשביל לאזן את המטבוליזם שלנו – אחרת נשמין בקלות יחסית.

  1. היחלשות עצמות

העצמות שלנו נחלשות עם השנים, דבר הנכון פי כמה יותר לנשים, בשל סיכוי מוגבר לחלות באוסטאופורוזיס – דלדול עצם. כושר גופני עוזר לשמירה על חוזק העצמות ועל צפיפות המינרלים בהן ומעלה את מסת העצמות בגוף. הימנעות מכושר גופני תמנע חיזוק של העצמות ותגרור שברים במרוצת הזמן.

  1. ירידה בדימוי העצמי

פעילות גופנית ושמירה על כושר עוזרות לנו לקבל תחושה של סיפוק מתוך ההישגיות, עמידה ביעדים וצליחת האתגרים. כאשר איננו שומרים על כושר, אנחנו פחות נהנים מתחושות אלו. בנוסף, אנו עלולים להשמין ולאבד ממסת השריר, וכך יפגע גם המראה החיצוני, ואיתו עשוי להיפגע גם הדימוי העצמי שלנו.

  1. ירידה באיכות השינה

כאשר איננו שומרים על כושר, אנחנו עלולים לחוות שינה בלתי יציבה. לעומת זאת, פעילות גופנית עוזרת גם לאנשים שסובלים מאינסומניה ונדודי שינה. כך ניתן להשתמש באנרגיה שלנו בצורה יעילה ולא להישאר עם אנרגיה עודפת בסיום היום.

  1. ירידה במצב הרוח

ככל שאנו ממעטים לעסוק בכושר גופני, כך אנו נהנים פחות מהיתרונות המנטאליים והרגשיים של הפעילות הגופנית, וזאת בשל ירידה בהפרשת אנדורפינים. מעבר לכך, ההשמנה, הירידה בדימוי העצמי והירידה באיכות השינה עלולות להוביל לירידה במצב הרוח ואף לדיכאון.

  1. עלייה בלחץ הדם

כאשר אנו מפסיקים לשמור על כושר, רמת לחץ הדם בגוף עולה תוך זמן קצר. אנשים הסובלים מלחץ דם גבוה או מסטרס עלולים לחוות עלייה בעייתית במיוחד בלחץ הדם בעקבות ההפסקה מהעיסוק בכושר גופני, אשר עד לאותה נקודה עזר להם לווסת את גובה לחץ הדם שלהם.

  1. עלייה ברמת הסוכר בדם

רמה גבוהה של סוכר בדם מובילה להשמנה ולהתפתחות של מחלות מטבוליות שונות. כושר גופני עוזר לנו לווסת את רמת הגלוקוז בדם, בין היתר בשל כך שהשרירים משתמשים בגליקוגן המאוחסן בהם, ומאידך, אי שמירה על כושר עשויה להוביל לעלייה מהירה ברמת הסוכר.

  1. חשיפה מוגברת לפציעות

כאשר איננו שומרים על כושר גופני, אנחנו חשופים יותר לפציעות גופניות שונות, כמו למשל כאשר אנו רצים בפתאומיות ומותחים שריר או מרימים משקל כבד וחשים כאב בגב או בצוואר.

  1. ירידה בתפקוד המיני

מחקרים מצאו קשר בין ירידה בכושר הגופני לירידה בתפקוד המיני אצל גברים. נמצא בפרט קשר בין תפקוד מיני לבריאות הלב, כך שירידה בכושר הגופני עשויה להוביל לירידה בתפקוד הלב, וכך גם לירידה בתפקוד המיני.

כיצד נמנעים מראש מכל הבעיות הללו בעזרת אימונים קצרים אך מועילים במיוחד? קובעים אימון גופני בליווי מאמן כושר אישי בשיטת EMS באחד מסניפי רשת EMS club. צרו איתנו קשר עכשיו: 2338*.

לרשת EMS club יש צוות של מאמני כושר בבאר שבע וברחבי הארץ

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *