5 תוספי מזון לבניית שריר שאתם חייבים להכיר

Ems Clubתזונה0 Comments

תוספי מזון

גוף חטוב ושרירים מרשימים מצריכים קודם כל שגרת אימונים קפדנית. בנוסף חשוב לספק לגוף את כל המרכיבים שהוא זקוק להם כדי לבנות מסת שריר. חלק מאותם מרכיבים מתקבל מהתזונה, אבל במקרים רבים נדרשת השלמה – דרך תוספי מזון. לפניכם 5 תוספים שאתם חייבים להכיר כדי להגיע למראה הרצוי:

1. אבקות חלבון

אבקת חלבון היא הבסיס לבניית מסת שריר.

יש מגוון רחב מאוד של אבקות. חלק מהן מבוסס על מי גבינה ואחרות על חלבונים שונים מהצומח. בעבר היה נהוג לצרוך את אבקת החלבון מיד אחרי האימון, אבל מחקרים שונים גילו שאפשר, ואפילו כדאי, לצרוך את האבקה, וליתר דיוק את השייק שמבוסס עליה, גם בזמנים אחרים – רק לא לפני האימון. בכל מקרה החלבונים מהווים את הבסיס לבנייה של תאי שריר חדשים ובנוסף הם מונעים פירוק של רקמות שרירים תוך כדי אימונים (בגלל שהגוף זקוק לאנרגיה).

2. גיינרים

גיינר הוא תוסף תזונה שמיועד למי שרוצה לא "רק" לבנות מסת שריר אלא גם להעלות במשקל. הגיינרים הם שילוב של חלבונים ופחמימות, כשבחלק מהמקרים היחס הוא אחד לאחד, ובמקרים אחרים יש יותר פחמימות (עד פי 5 מחלבונים).

השימוש בגיינרים הוא מדי יום לאורך תקופה מסוימת, עד ההגעה למשקל המבוקש. בימים של אימון מומלץ לצרוך חצי מהכמות מיד אחרי שמסיימים להתאמן ואת החצי השני לקראת השינה. ביום בלי אימון את החצי הראשון מומלץ לצרוך כבר בבוקר (אחרי הארוחה הראשונה) ואת החצי השני גם כן לפני השינה. מבחינת מינונים כדאי להתייעץ עם אנשי מקצוע מנוסים שיתאימו לכם את המינון למשקל הקיים ולמשקל הרצוי, למבנה הגוף שלכם ולתוכנית האימונים).

3. ל-ארגינין

בכל רשימת תוספי מזון לספורטאים תמצאו גם ל-ארגינין, חומצת אמינו חיונית (כלומר כזו שהגוף שלנו לא יודע לייצר בעצמו וזקוק לה ממקור חיצוני). ל-ארגינין תורמת למעבר יעיל במיוחד של חמצן לשרירים, ובהתאם מאפשרת לנו ליהנות מאימונים אינטנסיביים יותר. תועלת נוספת היא שיפור ההתאוששות אחרי כל אימון.

4. שורפי שומן

שורפי שומן אמנם לא בונים את השרירים אבל הם עוזרים להדגיש אותם בזכות העלמת השומנים המיותרים. בקטגוריה הזו של תוספי מזון נכללים ל-קרניטין (עוד חומצת אמינו חשובה), קפאין וגם תמצית תה ירוק. אופציה אפשרית אחרת לטובת שריפת שומן יעילה היא CLA, חומצת שומן לינולאית, שתורמת גם לרמות האנרגיה הגבוהות במהלך האימונים.

5. מולטי ויטמין

בניית שרירים אפקטיבית ובריאות מיטבית באופן כללי מחייבות גם רמה נאותה של שלל ויטמינים ומינרלים. תזונה מאוזנת היא בסיס הכרחי כדי שאף ויטמין או מינרל לא יחסר לכם בגוף, ותוסף שהוא מולטי ויטמין וכולל גם מינרלים חיוניים מבטיח לכם שקט נפשי גם מבחינה זו. בחלק מהמקרים כדאי לקחת גם תוסף נפרד של מגנזיום – שמונע התכווצויות שרירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *